GLADIATOR RACE Holice 282 M

Dobrovolníci

Sedivy Photography FB 6921 kopie 

__________________________________________________

Naše vize je jednoduchá. Milujeme sport. Chceme vytvářet podmínky pro sportovní vyžití pro všechny a dostat tak do pohybu širokou veřejnost! Naše akce jsou pro všechny věkové kategorie! S námi můžete růst!
__________________________________________________

 

Na akcích SPORTVISIO se podílelo již přes 5000 dobrovolníků, bez kterých by se žádná akce nemohla uskutečnit a díky nimž zažívají závodníci neopakovatelnou rodinnou atmosféru! Dobrovolníci dávají ducha i svoji energii do každého závodu a za to jim patří obrovské DÍKY! Zkrátka… nejen, že běháme srdcem, ale my i srdcem organizujeme!!

Dobrovolníci jsou jednou z nejdůležitějších součástí závodů!

 

__________________________________________________

 

CHCI SE STÁT DOBROVOLNÍKEM (registrace)  >>

 

__________________________________________________

 

Dobrovolník by měl být:

 • trestně bezúhonný

 • starší 15 let

 • komunikativní

 • nekonfliktní

 • týmový hráč

 • přátelský

 • samostatný

 • zodpovědný za svoji práci

 

Co za to budu mít?

 • pocit z dobře odvedené práce, pomoc potřebným (např. dětské závody, charitativní běh)
 • zkušenosti s opravdu velkými akcemi přímo ze zákulisí
 • získané zkušenosti pro další kariéru, nabízíme doporučení pro Vaše zaměstnavatele
 • možnost splnit si praxi (fotografování, sportovní management, …)
 • budu součást silného týmu sportovních nadšenců
 • STARTOVNÉ ZDARMA dle pravidel níže
 • občerstvení během akce
 • získáš nové kontakty, navážeš přátelství

  

__________________________________________________

 

 


INFORMACE A PRAVIDLA PRO DOBROVOLNÍKY
 

 

 1. Pokud máte zájem stát se dobrovolníkem, přihlašujte se ke konkrétnímu závodu  prostřednictvím přihlašovacích formulářů ZDE >>
 2. Je nutné se přihlásit ideálně do středy před závodem před závodem/závodním víkendem (abychom vše stihli připravit, přidělit pozice)

  POZOR NOVÉ: Ti co závodí, se přihlašují sami do ZÁVODU (do úterý do 24 hod.), který chtějí běžet přes registrační systém! Již není přihlašování do závodu v rámci přihlášení mezi DOBROVOLNÍKY. Čas vašeho startu určuje pořadatel, závodící v kat. RACE zpravidla v první vlně na začátku, závodící v kat. OPEN zpravidla v druhé vlně ke konci.
 1. Pokud nebudete přihlášeni do úterý do 24 hod. předem, negarantujeme jistotu medailí dle lokality (pouze medaile univerzální!)
 2. Na každý závod je nutné samostatné přihlášení mezi dobrovolníky ke každému dni zvlášť. Vybíráte i pozici (pozice) kterou preferujete.
 3. Odměnou za dobrovolnickou práci na Gladiator Race je zejména startovné na závod  ZDARMA.

 

PRAVIDLA PRO ZÍSKÁNÍ STARTOVNÉHO ZDARMA:

 

STARTOVNÉ NA ZÁVOD ORIGINAL

A)  varianta, kdy startovné budete vybírat na některém z následujících závodů (případně za vás startuje na stejné akci ve stejný nebo jiný den někdo jiný)

 1. Účastníte se závodu jako dobrovolník od rána (cca 7 hod.) prezencí, účast stvrzujete podpisem a dozvíte se přidělenou pozici.
 2. Účastníte se společné organizační schůzky hlavních organizátorů a všech dobrovolníků.
 3. Zaškolíte se pro svoji pozici jak na dětský, tak na dospělý závod dle pokynů vedoucích (garantů) jednotlivých sekci tratě nebo pracovních pozic (např. registrace, občerstvení apod.)
 4. Včas se dostavíte na svoje přidělené místo a setrváte až do ukončení všech závodů (dětský i hlavní závod).
 5. Dle pokynů garantů pozic uklízíte svoje stanoviště, poté se přesouváte do prostoru startu, kde dostanete další pokyny od hlavních organizátorů.
 6. Podílíte se na finálním úklidu. O ukončení akce rozhodne hlavní pořadatel. Předpokládaný čas ukončení v 19 hod. (liší se dle lokality a velikosti závodu)
 7. Ukončení svých aktivit stvrzujete podpisem v místě určeném pro dobrovolníky, odevzdáváte visačky, vesty nebo bundy. Podpis nutný pro získání startovného a zaznamenání času, který strávíte Vaší pomocí.

Čerpání startovného: Po akci na které jste pomáhali, se přihlaste do vybraného závodu (mimo Runmageddon), pak napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., že jste tak učinili (na který den - datum!) a zároveň za který den, kterého závodu čerpáte! Případně jméno toho, komu startovné věnujete. Následně v registračním systému startovné potvrdíme, získáváte start zdarma včetně startovního balíčku.  

B)  varianta, kdy máte zájem pomáhat a zároveň startovat na závodu (tzn. přímo na akci využijete odpracovanou pomoc): 

 1. Účastníte se jako dobrovolník na nočním závodu. Zahájení vždy prezencí cca 2,5 až 3 hod. před startem nočního závodu (časy budeme specifikovat podle ročního období související s tmou a tedy časem startu. Účast opět stvrzujete podpisem a dozvíte se přidělenou pozici.
 2. Účastníte se společné organizační schůzky hlavních organizátorů a všech dobrovolníků.
 3. Dle pokynů vedoucích (garantů) jednotlivých sekci tratě nebo pozic (např. registrace, občerstvení apod.) se zaškolíte pro svoji pozici.
 4. Včas se dostavíte na svoji přidělenou pozic a setrváte do ukončení závodu.
 5. Dobrovolnickou činností pokračujete druhý den, opět se zaškolíte pro svoji pozici jak dětského tak hlavního závodu.
 6. Včas se dostavíte na svoje místo dětského závodu a setrváte až do ukončení. Poté buď
  1. startujete na začátku – po odběhnutí závodu a převlečení se přesouváte na svoji pozici, setrváte do ukončení závodu. Dle pokynů garantů pozic uklízíte svoje stanoviště, poté se přesouváte do prostoru startu, kde dostanete další pokyny od hlavních organizátorů.
  2. nebo se dostavíte na svoji pozici a setrváte až to vystřídání - startujete na konci, po odběhnutí a převlečení se zapojujete do úklidu.
 7. Podílíte se na závěrečném úklidu. Ukončení svých aktivit stvrzujete podpisem v místě určeném pro dobrovolníky, dostáváte POUKAZ na závodní TRIKO, odevzdáváte visačky, vesty nebo bundy. Pokud se nemůžete účastnit nočního závodu, můžete se účastnit:
 • v neděli úklidu překážek apod. (pouze omezený počet míst, rozhoduje dřívější přihlášení),
 • nebo se můžete podílet na přípravách závodu od pátečního rána cca 9 -15 hod.

 

  

STARTOVNÉ PRO ZÁVOD NIGHT

A)  varianta kdy startovné budete vybírat na některém z následujících závodů (případně za vás startuje na stejné akci ve stejný den někdo jiný)

 1. Účastníte se závodu jako dobrovolník od času určené k prezenci (účast stvrzujete podpisem a dozvíte se přidělenou pozici)
 2. Účastníte se společné organizační schůzky hlavních organizátorů a všech dobrovolníků.
 3. Dle pokynů vedoucích (garantů) jednotlivých sekci tratě nebo pozic (např. registrace, občerstvení apod.) se zaškolíte pro svoji pozici
 4. Včas se dostavíte na svoje místo a setrváte až do ukončení závodu.
 5. O ukončení akce rozhodne hlavní pořadatel. Předpokládaný čas ukončení je v době vyhlašování výsledků.
 6. Ukončení svých aktivit stvrzujete podpisem v místě určeném pro dobrovolníky, odevzdáváte visačky, vesty nebo bundy.
 7. Pokud pomáhám na NIGHT – lze za to čerpat zase pouze závod NIGHT.

Čerpání startovného: Po akci na které jste pomáhali, se přihlaste do vybraného závodu (mimo Runmageddon), pak napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., že jste tak učinili (na který den - datum!) a zároveň za který den, kterého závodu čerpáte! Případně jméno toho, komu startovné věnujete. Následně v registračním systému startovné potvrdíme, získáváte start zdarma včetně startovního balíčku. 

 

B)  varianta, kdy máte zájem pomáhat (např. v sobotu) a zároveň startovat na NIGHT závodu (tzn. přímo na akci využijete odpracovanou pomoc):

 1. Účastníte se jako dobrovolník v sobotu od rána (cca 7 hod.) prezencí. Dle pokynů vedoucích (garantů) jednotlivých sekci tratě nebo pozic (např. registrace, občerstvení apod.) se zaškolíte pro svoji pozici jak na dětský závod, tak na dospělý závod.
 2. Včas se dostavíte na svoje místo a setrváte až do ukončení všech závodů (dětský i hlavní závod).
 3. Dle pokynů garantů pozic uklízíte svoje stanoviště, poté se přesouváte do prostoru startu, kde dostanete další pokyny od hlavních organizátorů.
 4. Podílíte se částečně na úklidu. O ukončení akce rozhodne hlavní pořadatel. Předpokládaný čas ukončení
 5. Ukončení svých aktivit stvrzujete podpisem v místě určeném pro dobrovolníky, dostáváte funkční ponožky Gladiator Race nebo POUKAZ na 300,- Kč na nákup funkčního trika Gladiator Race (s doplatkem do hodnoty trika 590,- Kč), odevzdáváte visačky, vesty nebo bundy.

 

C)  varianta, kdy máte zájem pomáhat (v pátek od rána) a zároveň startovat na závodu v případě nočního závodu v pátek (tzn. přímo na akci využijete odpracovanou pomoc):

 1. Dostavíte se na prezenci v pátek ráno (cca 9 hod.)
 2. Dle pokynů hlavního pořadatele se podílíte na dokončování příprav závodů cca 9-16 hod.)
 3. Poté se prezentujete na závod a běžíte noční závod
 4. Ukončení svých aktivit stvrzujete podpisem v místě určeném pro dobrovolníky, dostáváte poukaz na funkční ponožky Gladiator Race nebo poukaz 300,- Kč na nákup funkčního trika Gladiator Race (s doplatkem do hodnoty trika 590,- Kč), které si vyzvednete na registraci, odevzdáváte visačky, vesty nebo bundy

 

 

STARTOVNÉ NA ZÁVOD TYPU RUN 

lze získat za pomoc na jakémkoliv z předchozích závodů. 

 1. lze v tento den zároveň závodit a pomáhat za těchto podmínek
 2. Účastníte se závodu jako dobrovolník od rána prezencí (účast stvrzujete podpisem a dozvíte se přidělenou pozici)
 3. Účastníte se společné organizační schůzky hlavních organizátorů a všech dobrovolníků.
 4. Dle pokynů vedoucích (garantů) jednotlivých sekci tratě nebo pozic (např. registrace, občerstvení apod.) se zaškolíte pro svoji pozici jak dětského tak hlavního závodu.
 5. Včas se dostavíte na svoje místo dětského závodu a setrváte až do ukončení. Poté buď
  1. a) startujete na začátku (kat. RACE) – po odběhnutí závodu a převlečení se přesouváte na svoji pozici, setrváte do ukončení závodu. Dle pokynů garantů pozic uklízíte svoje stanoviště, poté se přesouváte do prostoru startu, kde dostanete další pokyny od hlavních organizátorů.
  2. b) nebo se dostavíte na svoji pozici a setrváte až to vystřídání - startujete na konci (kat, OPEN), po odběhnutí a převlečení se zapojujete do úklidu svého úseku
 6. Podílíte se na úklidu. O ukončení akce rozhodne hlavní pořadatel. Předpokládaný čas ukončení 20 hod.
 7. Ukončení svých aktivit stvrzujete podpisem v místě určeném pro dobrovolníky, dostáváte funkční ponožky Gladiator Race nebo POUKAZ na 300,- Kč na nákup funkčního trika Gladiator Race (s doplatkem do hodnoty trika 550,- Kč)odevzdáváte visačky, vesty nebo bundy.

 

Pokud jste součástí MIXU nebo TYMU a ostatní členové nejsou mezi dobrovolníky, tak získáváte zdarma Váš podíl na startovném, celý tým pak poběží na konci startovního pole.

Je také možné, aby start zdarma na závod „odpracoval“ i někdo jiný. (př. tatínek pomáhá, syn závodí nebo naopak) 

POMOC S PŘÍPRAVOU ZÁVODU V TÝDNU PŘED ZÁVODEM (např. středa, čtvrtek)

Zájem o tuto možnost je nutné zaznamenat taktéž v přihlašovacím formuláři a podmínkou je následná domluva předem.

Veškerá pomoc je evidována hodinově,

 • na závod NIGHT musí být odpracováno cca 8 hod.
 • na závod RUN musí být odpracováno cca 10 hod.
 • na závod ORIGINAL musí být odpracováno cca 12 hod.
 • na závod MAX musí být odpracováno cca 14 hod.

 

 

ZÁVODY RUNMAGEDDON - GLADIATOR RACE

Harrachov - Startovné lze získat pouze v rámci samotného závodního víkendu. Nelze uplatňovat dobrovolnickou činnost na startovné zdarma z předchozích závodů (pouze jako doplněk k ULTRA (celkem 1,5 dne a HARDCORE 2 dny)

Neděle ORIGINAL = odpracovat v sobotu 

Sobota HARDCORE = odpracovat 1den v neděli +1/2 den předem

Sobota ULTRA = odpracovat 1den v neděli + den předem

 

__________________________________________________ 

 

 

REGISTRACE DODBROVOLNÍKŮ DO ZÁVODU: Ti co závodí, se přihlašují sami do ZÁVODU (do úterý do 24h), který chtějí běžet přes registrační systém!!! Již není přihlašování do závodu v rámci přihlášení mezi DOBROVOLNÍKY. Čas vašeho startu určuje pořadatel, závodící v kat. RACE zpravidla v první vlně na začátku, závodící v kat. OPEN zpravidla v druhé vlně ke konci. Startovní čip obdržíte na místě po prezenci mezi dobrovolníky.

Každý závodník i DOBROVOLNÍK musí mít vlastní účet na portále http://reg-sportvisio.cz 

Upozornění pro kategorii RACE: barevné čelenky pro rozlišení kategorie obdržíte pouze na prvním závodu ve vybrané kategorii.

POJIŠTĚNÍ: Pozor NEJSTE pojištěni, tzn. musíte případně řešit sami! 

Občerstvení pro dobrovolníky: pokud nespecifikujeme jinak, tak bude pro dobrovolníky v závodní den teplé jídlo (v podvečerních hodinách), ovoce, tyčinka, pití nebo bageta/polévka podle lokality a rozsahu závodu.

Prezence dobrovolníků: při prezenci vždy obdržíte visačku s mapou, harmonogramem, kontakty a lístek na jídlo, informaci o své pozici, vestu nebo bundu pro organizátory, Vše vrátíte po ukončení závodu.

Nocleh: na závodě zpravidla zajišťujeme prostor pro nocování, vždy je potřeba karimatka a spacák, případně na vybraných závodech i stany nebo poskytneme velký party stan.

Schůzky hlavních organizátorů a dobrovolníků – (časy schůzek obdržíte předem emailem), Na místě dostanete informaci o svých pozicích a pokyny a následně vám garanti sekcí tratě a garanti ostatních pozic ukážou a vysvětlí vše potřebné, včetně pravidel překážek apod.!

MERCHANDISE GLADIATOR RACE: Na místě registrace bude stánek s velkou nabídkou produktů GLADIATOR RACE (trička, mikiny, čepice, čelenky, sportovní tašky, ponožky a mnohé další). Platba kartou zatím není možná.

Dobrovolníci mají slevu na nákup.

DŮLEŽITÉ: v případě že se přihlásíte mezi dobrovolníky a z nějakých důvodů nemůžete na akci dorazit, prosíme, abyste co nejdříve oznámili tuto skutečnost buď SMS na tel: 725 970 005 nebo emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.a v registračním systému se odhlásili ze „závodu DOBROVOLNÍCI)

V případě nejasností kontaktujte Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

__________________________________________________

 

 

Akce Gladiator Race / Sportvisio v roce 2021, kterých se můžeš zúčastnit jako DOBROVOLNÍK:

 

REGISTRACE JAKO DOBROVOLNÍK:

 

Registrace mezi dobrovolníky je nově k dispozici na vlastním účtu na  https://reg-sportvisio.cz/

V záložce: Přihlášení do závodu – vybíráte „závod“ – Dobrovolníci – lokalita - datum (přihlášení pouze na pomoc)

(Registrace k jednotlivým závodům je otevřena vždy cca měsíc před startem daného závodu.)

 

GR8 TRAILS JOSEFOV 23. 1. seriál běžeckých závodů
Valentýnský běh 13. 2. Zimní běžecký závod nejen pro zamilované.
GR LANŠKROUN 20. 2. GLADIATOR RACE v podhůří Orlických hor.
GR8 TRAILS PODORLICKO STUDÁNKA 19. 4. seriál běžeckých závodů. Hotel Studánka
OCR LIGA I+II 24. 4. Seriál OCR závodů v prostředí GR ARENA
GR MILOVICE / RUNMAGEDDON 1.-2. 5. Drsný závod ve vojenském prostředí Tankodromu Milovice
Hradecký koloběh 8. 5. Závod pro smíšené dvojice (Biřička – Hradec Králové)
Křížová desítka 9. 5. Běh na 10 km/ 5 km + dětské závody (Lesní hřbitov, Hradec Králové)
OCR LIGA III 15. 5. Seriál OCR závodů v prostředí GR ARENA
GR ŠIKLŮV MLÝN - sobota 29. 5.  GLADIATOR RACE na divokém západě!
GR ŠIKLŮV MLÝN - neděle 30. 5.  GLADIATOR RACE na divokém západě! - MAX
OCR LIGA IV 13. 6. Seriál OCR závodů v prostředí GR ARENA
GR JOSEFOV - pátek 18. 6. Drsný závod v prostředí pevnosti Josefov.
GR JOSEFOV - sobota 19. 6. Drsný závod v prostředí pevnosti Josefov.
GR8 TRAILS HARRACHOV SKYRACE 4. 7. seriál běžeckých závodů
GR HARRACHOV 10.-11. 7. GLADIATOR RACE + RUNMAGEDDON
OCR LIGA V 24. 7. Seriál OCR závodů v prostředí GR ARENA
GR PARDUBICE 8. 8. Závod zasazený do klidové zóny malebného města Pardubice
OCR LIGA VI 21. 8. Seriál OCR závodů v prostředí GR ARENA
GR NOVÁ PAKA 27.-28. 8. Nová, originální trať v prostředí podhůří Krkonoš
GR OSTRAVA 18. 9. Nádherná trasa kolem řeky Odry a jejích slepých ramen.
GR HRADEC KRÁLOVÉ 28. 9.

PÍSNÍK MAROKÁNKA

GR PRAHA 16. 10. Rozhodně nečekej městský běh! Bude bahno, voda...
GR8 TRAILS Český ráj 11. 9. Půlmaraton v srdci Českého ráje
Olfin Car Hradecký půl/maraton 3. 10. Běžecká masová akce v centru Hradce Králové - až 2500 běžců!
OCR LIGA VII 30. 10. Seriál OCR závodů v prostředí GR ARENA
OCR LIGA VIII 13. 11. Seriál OCR závodů v prostředí GR ARENA
GR BRNO + SPORTLIFE! RUN 20. 11. V rámci největšího sportovního veletrhu v České republice.
TAXIS GR 3.-4. 12. Rozhodně nečekej městský běh! Bude bahno, voda...

 

 

__________________________________________________

 

 Získej nenahraditelné zkušenosti, které Ti pomohou v další kariéře, ale i normálním životě. Nechej se vtáhnout mezi sportovní fanatiky a staň se jedním z nás. Staň se členem SPORTVISIO TÝMU.

Přidej se k nám, vezmi s sebou kamarády a staňte se společně součástí akcí Sportvisio.

Těšíme se na Vás!

Více infomací:  Mgr. Jana Mílová: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.(+420) 725 970 005