taxis night

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

 

Co je TAXIS GLADIATOR RACE?

Spojením dvou významných organizací SPORTVISIO, z.s. a Dostihový spolek, a.s. vznikl jedinečný koncept náročného OCR závodu, který díky legendě TAXIS aspiruje na titul nejnáročnější OCR překážka (závod) v Evropě. TAXIS GLADIATOR RACE je Velká pardubická na vlastní kůži. Čeká Vás vzdálenost 6.900 metrů (stejně jako tento nejstarší dostihový závod v Evropě) a 31+ originálních překážek. Unikátní systém startu z boxů po 12členných skupinách, trasa a překážky kopírující legendární dostih (Taxis, Irská lavice, Havlův skok, Vodní příkop) + jedinečné OCR překážky.

 

Počítá se TAXIS GLADIATOR RACE DO GR TRIUMPHALIS?

Nepočítá, závod je samostatnou akcí, která stojí mimo GR TRIUMPHALIS.

 

Pro koho je závod určený?

Pro každého, kdo si chce sáhnout na dno, chce si najít svoji hranici a poznat sám sebe. Bok po boku budou na startu stát špičkový sportovci, profesionální i dobrovolní hasiči, vojáci, široká veřejnost, muži i ženy. Závod běhá mistryně světa v překážkových bězích Zuzana Kocumová, ale zvládne ho dokončit i absolutní začátečník v tomto sportu.

 

Kdo závod připravuje?

Jsme tým zkušených sportovců a organizátorů. Překážkové běhy organizujeme již od roku 2014. Máme zkušenosti s velkými a skvěle organizovanými akcemi (např. Hradecký půlmaraton). Sami se účastníme nejnáročnějších závodů na světě - Adventure race. Kvalitu a náročnost závodu garantuje reprezentant ČR, několikanásobný účastník Mistrovství světa a Mistrovství Evropy v Adventure race Roman Šinkovský.

Spolupořadatelem Taxis Gladiator Race je Dostihový spolek Pardubice, který je mj. organizátorem nejstaršího dostihového závodu v Evropě – Velké pardubické. Toto spojení garantuje maximální využití překážek celého závodiště, bez jakéhokoli omezení.

 

Jak bude náročná trasa? Zvládnu to?

Délka trasy bude cca. 6.9 km (přesně jako Velká pardubická) a bude vedena po trase tohoto nejstaršího dostihového závodiště. TAXIS GLADIATOR RACE lze absolvovat jako závod na rychlost, ale každý běží a překonává překážky ve vlastním tempu.  Proto je určen pro každého! Každý má v sobě gladiátora, tak ho najdi i TY!

 

Mohou si závodníci navzájem pomáhat?

Většinou ano. Při překonávání jednotlivých překážek si lze pomoci (pokud není určeno jinak).

 

Jaké nás čekají překážky?

Závod bude jedinečným v tom, že se dostanete na nejtěžší překážky Velké pardubické (nejnáročnějšího a nejstaršího dostihu v Evropě), které budou doplněny o originální OCR překážky a dovednosti. Určitě se můžete těšit na plazení bahnem, nošení břemene, šplh na laně, skok přes oheň, přelézání bariér a mnohé další.

 

Co když překážku nezvládnu?

Překážky jsou rozdělené na ty, které zdolat musíte, jinak budete diskvalifikováni (v mapě bíle označené) a na ty, u kterých Vás v případě nesplnění čeká běžecký či jiný handicap (žlutě označené). Dozvíte se vždy u konkrétní překážky.

 

Jsou zohledněny věkové kategorie?

Samozřejmě ano. U každého závodu v propozicích najdete věkové kategorie, ve kterých se závodí. V kategorii dvojic se jedná o mixy, takže spojení muže a ženy. Vřele doporučujeme tuto kategorii (nejen) manželským párům. Jistě to Váš vztah zocelí. :-)

 

Mohu se zúčastnit závodu jako dobrovolník?

Určitě!!! A budeme rádi! A jako odměnu Vám nabídneme účast v závodě a stravování ZDARMA. Pokud máte zájem, pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo vyplňte dotazník v sekci Dobrovolníci   >>

 

Jak bude zařízeno ubytování a parkování?

Parkování je vždy poblíž centra závodu nebo v jeho nejbližším okolí a stejně tak ubytovaní ve stanovém městečku, vše doplněno o toalety a sprchy. Součástí centra závodu bude nabídka bohatého občerstvení a samozřejmě i správně vychlazené pivo.

 

Můžu si zakoupit nějaké předměty s logem TAXIS GR?

ANO! Speciální kolekce GLADIATOR RACE bude doplněna pouze pro tento závod o edici TAXIS GLADIATOR RACE. K zakoupení na místě nebo na našem e-shopu ZDE  >>

 

Co k závodu potřebuji?

Žádné speciální pomůcky nejsou potřeba... jen síla, vytrvalost a vůle! Doporučujeme pohodlné sportovní oblečení, které snese bahno, bláto a drsné zacházení. Nejdůležitější je vhodná obuv, která Vás podrží v bahně, doporučujeme Inov-8 Xtalon. Při výběru obuvi Vám poradí v partnerské prodejně RUN4FUN v Hradci Králové viz www.run4fun.cz.

 

Jaké je věkové omezení dětského závodu KIDS Gladiator Race?

Dětského závodu se mohou účastnit děti dle data narození. Pro rok 2018 máme dvě kategorie KIDS I., ve které mohou závodit děti narozené v roce 2009-2012 a kategorii KIDS II. pro děti narozené v roce 2003-2008.

 

Mohou děti startovat v hlavním závodě TAXIS GR?

Ano, od 15 do 18 let se souhlasem rodičů. Formulář ke stažení ZDE  >>
Děti ve věku 8 -15 let mohou startovat POUZE v doprovodu a přítomnosti dospělé osoby a s písemným souhlasem rodičů. Přihlaste dítě i dospělou osobu samostatně ve stejný den a napište nám obratem, že patříte k sobě. My Vás zařadíme na start hned za sebe, aby dospělá osoba mohla dohlížet na dítě.

 

Musím mít sjednané úrazové pojištění?

Ano. Na závody Gladiator Race Vám ČSOB Pojišťovna nabízí možnost jednodenního úrazového pojištění, dospělí za 41,- Kč a děti za 5,- Kč. Pojištění si objednejte v přihlašovacím formuláři ke konkrétnímu závodu.

POZOR: Možnost objednání pojištění končí vždy poslední neděli (do 20:00 hod) před závodem a sjednání pojištění na místě již není možné.  Informační leták k úrazovému pojištění najdete  ZDE >>, pojistné podmínky k úrazovému pojištění najdete  ZDE >>.

 

Jaká je kapacita závodu?

Kapacita závodu je dána výběrem lokality a průchodností trati. V roce 2016 byla většina závodů vyprodána. Takže se zaregistrujte co nejdříve!

 

Mohou se závodu účastnit i týmy?

Ano! Nově samostatná kategorie - čtyřčlenné týmy (mohou být i smíšené). Tým startuje najednou, absolvuje celý závod pohromadě a musí doběhnout společně, jinak nebude jeho čas započítán. Nutná registrace online do kategorie T  - Týmy (čtyřčlenné). Pokud jste registrovaní v jakékoli jiné kategorii (např. MIX, Jednotlivec) nelze započítat výsledný čas v kategorii Týmy. Platí pouze pro nedělní závody v Milovicích, Holicích a Praze.

 

Pokud se ze závažných důvodů nemohu zúčastnit závodu, jak mám situaci řešit?

Výměna závodníků  – přepis startovného v rámci jedné kategorie -  ONLINE REGISTRACE. Po přihlášení do svého účtu vyberte v levém menu “Moje závody“, zde si vyberte závod, ze kterého se chcete odhlásit, klikněte na „zrušit registraci“, zde Vám bude vygenerován kód. Tento kód je Vám automaticky odeslán na Váš e-mail, kód předejte svému náhradníkovi.


POZOR: Kód lze použít pouze pro stejný závod, ve stejný den a stejnou kategorii (jednotlivec pouze v jednotlivcích - muž může předat ženě a obráceně, mix pouze v mixech, tým pouze v týmech), ze kterého jste se odhlásili. Vygenerovaný kód neplatí pro jinou kategorii, než byl původní závodník přihlášen. Po vygenerování tohoto kódu, bude původní závodník automaticky vymazán ze startovní listiny. V případě, že součástí zrušené registrace jsou volitelné položky (pojištění, oblečení apod.), kontaktujte nás nejpozději do 7 dnů od konání akce na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Nový závodník se přihlásí do závodu a použije vygenerovaný kód pro 100% slevu na startovném. V případě zájmu o další volitelné položky (např. pojištění, oblečení apod.) si je uhradí navíc dle vygenerované částky. Výměna závodníků tímto způsobem přes on-line registraci bude možná pouze do poslední neděle (do 20:00) před závodem, následně pouze na místě za administrativní poplatek 100,- Kč. Výměna závodníků na daný závod je možná z technických důvodů pouze jednou. Nový závodník bude do závodu přihlášen dle data jeho nové registrace, nikoli dle data původní registrace již zrušeného závodníka.


POZOR: V případě výměny běžců zaniká možnost převodu pojistného. Náhradník tedy nebude úrazově pojištěn! Pokud má náhradník o pojištění zájem, musí si jej objednat do poslední neděle (do 20:00) před závodem. Na místě již nebude možné pojištění sjednat.