PCE 01

PROPOZICE

GLADIATOR RACE PARDUBICE - RUN

4+ km - 20+ překážek 

Závod je součástí Sportovního parku Pardubice

TERMÍN:   8. 8. 2021
MÍSTO:   Park Na Špici, Pardubice,  (MAPA)

GR LOGO var A cerne     


CHARAKTERISTIKA:  
Závod typu RUN (lehčí obtížnost překážek a kratší vzdálenost) zasazený do klidové zóny malebného města Pardubice s krásným běžeckým úsekem kolem zámku se startem v parku Na Špici. Chceš vyzkoušet překážkový běh? Tak teď nebo nikdy!

CO OČEKÁVAT?  Přibližně 4-5 km s různorodou škálou překážek (silové, technické, dovedností a samozřejmě i vodní), které dokonale prověří, jak jsi na tom. Ideální trénink, ale i rychlostní závod pro špičkové závodníky a současně i skvělé intro pro nováčky do našich hlavních závodů. Nová, nesoutěžní kategorie FUN je ideální pro tvůj první překážkový běh na pohodu.

STAVITELÉ TRATI:  Zkušený Gladiator Race team, který se nebojí inovací a již osmým rokem udává směr překážkových závodů u nás. Reprezentanti ČR v Mistrovství světa v Adventure race (nejtěžší závody na světě) s konzultanty ze špičky české OCR scény staví závod pro profíky, ale vnímají i potřeby hobby běžců.
MĚŘENÍ A VÝSLEDKY ZÁVODU:  měřeno pomocí náramkových čipů. Instruktážní video  ZDE >>  a  ZDE >>
PARKOVIŠTĚ:  poblíž centra závodu (zdarma)
ŠATNY, OBČERSTVENÍ, SOC. ZAŘÍZENÍ, ÚSCHOVNA:  centrum závodu (zdarma)
UBYTOVÁNÍ: 
CENY:  medaile 1. - 3. místo, poukazy na startovné ve vybraných kategoriích (kat. RACE), hmotné ceny (kat. RACE)
KAPACITA ZÁVODU VE VŠECH KATEGORIÍCH: 1.500 míst

KATEGORIE

 
1. RACE 
Je určená pro všechny, kteří chtějí závodit na plné pecky, poměřit se se sobě rovnými, výsledek je pro ně důležitý, chtějí se event. kvalifikovat na evropské/světové závody. Zde budeme vyhlašovat a oceňovat první tři v každé kategorii. Nově získají vítězové mj. i startovné na naše závody. U této kategorie budeme klást maximální důraz na přesné dodržování pravidel. Starty budou hromadné či intervalové dle specifik jednotlivých lokalit. 

 

2. OPEN 
Je určena pro širokou veřejnost a pro všechny, kteří se chtějí zlepšovat, pracovat na sobě. Chtějí překonávat stejné překážky jako kat. RACE, ale nechtějí se při závodě stresovat soupeřením s konkurenty za každou cenu. I v této kategorii budeme měřit čas a zveřejňovat výsledkovou listinu včetně časů a pořadí v jendotlivých kategoriích. Překážky, starty i trať bude stejná jako v kat. RACE. Starty budou hromadné či intervalové dle specifik jednotlivých lokalit.

  

JEDNOTLIVCI - RACE / OPEN VĚKOVÁ KATEGORIE
M18-29 Muži 18 - 29 let
M30-39 Muži 30 - 39 let
M40-49 Muži 40 - 49 let
M50-99 Muži 50 a více let
Z18-29 Ženy 18 - 29 let
Z30-39 Ženy 30 - 39 let
Z40-49 Ženy 40 - 49 let
Z50-99 Ženy 50 a více let
JM13-17 Junioři 13 - 17 let
JZ13-17 Juniorky 13 - 17 let

 

MIX - RACE / OPEN
MIX Smíšená dvojice (pouze muž a žena)

 

TÝMY

- RACE / OPEN 

T Čtyřčlenné týmy startují najednou (mohou být i smíšené). Tým absolvuje celý závod pohromadě a musí doběhnout společně, jinak nebude jeho čas započítán. Nutná registrace online do kategorie T  - Týmy (čtyřčlenné). Pokud jste registrovaní v jakékoli jiné kategorii (např. MIX, Jednotlivec) nelze započítat výsledný čas v kategorii Týmy.

 
 
3. FUN
Kategorie jednotlivců - muži i ženy ve věku od 12 let.  Kategorie FUN je určena pro OCR začátečníky, kteří se zatím necítí komfortně na překážkách, ale chtějí si užít atmosféru špičkových OCR závodů. FUN je také vhodná pro závodníky s určitým hendikepem, zdravotním omezením či zraněním nebo např. pro neplavce. Účastníci této kategorie nejsou povinni absolvovat všechny překážky a hendikepy. Pokud překážku nejsou schopni zdolat nebo ji nechtějí absolvovat mohou pokračovat dál po trase závodu. Kategorie FUN bude startovat ve vymezeném čase v průběhu hlavního závodu. Tato kategorie nemá měřený čas a účastnící jsou označeni tak, aby bylo zřejmé, že patří do uvedené kategorie (bude upřesněno). V této kategorii se nevyhlašují výsledky a ve výsledkové listině je uvedeno pouze ABSOLVOVAL. Účastnící kategorie FUN nemají nárok na ocenění TRIUMPHALIS.

 

 

DŮLEŽITÉ INFORMACE PRO TEBE - poslední týden před závodem:

 • úterý - ukončení registrace do závodu dospělých (24:00 hod.)
 • úterý - zveřejnění mapy závodu (WEB a FB), newsletter pro závodníky (MAIL, WEB, FB)
 • středa - zveřejnění neoficiálních startovních listin dospělých a seznamu pojištěných (WEB a FB) (14:00 hod.)
 • středa - zveřejnění pravidel a seznamu překážek (WEB a FB)
 • středa - ukončení registrace dětí (24:00 hod.)
 • čtvrtek - zveřejnění neoficiálních startovních listin dětí (WEB a FB) (9:00 hod.) 
 • čtvrtek - zveřejnění oficiálních startovních listin dospělých a dětí (WEB a FB) (14:00 hod.)

STARTY: Pořadatel si vyhrazuje právo startovat závodníky intervalově nebo hromadně dle konkrétních specifik dané lokality.

INTERVALOVÝ START:

 • Každých ….. vteřin bude startovat jeden závodník, jeden mix nebo jeden tým
 • Přidělení startovních časů je dle data přihlášení a zaplacených registrací. Pořadatel si vyhrazuje právo udělat změnu v tomto pořadí.
 • Pořadatel si vyhrazuje právo na přidělení prvních 50 čísel dle vlastního uvážení a na další změnu ve startovním pořadí.

ORIENTAČNÍ ČASOVÝ HARMONOGRAM AKCE:

 • bude upřesněno

DOPROVODNÝ PROGRAM: 

 • bude upřesněno


REGISTRACE >>

Novinky

 • 21
  led
  NEWSLETTER k závodu GR8 TRAILS PEVNOSJ JOSEFOV najdeš na https://gladiatorrace.cz/newsletter.html
 • 15
  led
  GR8 TRAILS - PEVNOST JOSEFOV 23.1.2021 Registrace do 20.1.2021 >> https://gladiatorrace.cz/gr8-trails.htmlZávod bude připraven v souladu s aktuálním stavem.Dodržujeme doporučení Vlády ČR…
Více novinek >>