PCE 01

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

 

Co je GLADIATOR RACE/ RUN PARDUBICE?

Závod typu RUN (lehčí obtížnost překážek a kratší vzdálenost) zasazený do klidové zóny malebného města Pardubice s krásným běžeckým úsekem kolem zámku se startem v parku Na Špici. Chceš vyzkoušet překážkový běh? Tak teď nebo nikdy!

 

Co nového nás čeká v roce 2018?

Těšte se na nové atraktivní překážky. Sledujte jak web, tak FB stránku Gladiator Race, protože připravujeme spoustu novinek. KIDS bude součástí každého závodu. Podrobnosti najdete v sekci závody a registrace.

 

Pro koho je závod typu RUN určený?

Pro každého nováčka, který se s překážkovými závody OCR teprve seznamuje, ale zároveň určeno i jako ideální trénink na hlavní závody GR pro špičkové závodníky. Starty po menších vlnách přinesou větší kontakt mezi závodníky. Nová, nesoutěžní kategorie FUN je ideální pro tvůj první překážkový běh. Navíc první (čtyřčlenný) štafetový OCR závod v ČR a rovnou s hromadným startem!  

 

Kdo závod připravuje?

Jsme tým zkušených sportovců a organizátorů. Překážkové běhy organizujeme již od roku 2014. Máme zkušenosti s velkými a skvěle organizovanými akcemi (např. Hradecký půlmaraton). Sami se účastníme nejnáročnějších závodů na světě - Adventure race. Kvalitu a náročnost závodu garantuje reprezentant ČR, několikanásobný účastník Mistrovství světa a Mistrovství Evropy v Adventure race Roman Šinkovský.

 

Jak bude náročná trasa? Zvládnu to?

Délka trasy bude cca 3-5 km (dle vybraného závodu) a povede různorodým a krásným terénem. GLADIATOR RACE RUN lze absolvovat jako závod na rychlost, ale každý běží a překonává překážky ve vlastním tempu. Proto je určen pro každého! Každý má v sobě gladiátora, tak ho najdi i TY! Pokud máš o sobě pochyby, nová nesoutěžní kategorie FUN je přesně pro TEBE! Pokud překážku nezvládneš nebo nechceš absolvovat, můžeš bez plnění hendikepu pokračovat dál po trase. I za zvládnutí kategorie FUN dostaneš medaili.

 

Mohou si závodníci navzájem pomáhat?

Většinou ano. Při překonávání jednotlivých překážek si lze pomoci (pokud není určeno jinak).

 

Jaké nás čekají překážky?

Určitě se můžete těšit na plazení, nošení břemene, šplh na laně, skok přes oheň, přelézání bariér a mnohé další.


Co když překážku nezvládnu?

Překážky jsou rozdělené na ty, které zdolat musíte, jinak budete diskvalifikováni (v mapě bíle označené) a na ty, u kterých Vás v případě nesplnění čeká běžecký či jiný hendikep (žlutě označené). Dozvíte se vždy u konkrétní překážky. V nezávodní kategorii FUN není třeba zdolat všechny překážky.

 

Jsou zohledněny věkové kategorie?

Samozřejmě ano. U každého závodu v propozicích najdete věkové kategorie, ve kterých se závodí. V kategorii dvojic se jedná o mixy, takže spojení muže a ženy. Vřele doporučujeme tuto kategorii (nejen) manželským párům. Jistě to Váš vztah zocelí. :-)

 

Mohu se zúčastnit závodu jako dobrovolník?

Určitě!!! A budeme rádi! A jako odměnu Vám nabídneme účast v závodě a stravování ZDARMA. Pokud máte zájem, pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo vyplňte dotazník v sekci Dobrovolníci   >>

 

Jak bude zařízeno ubytování a parkování?

Parkování je vždy poblíž centra závodu nebo v jeho nejbližším okolí a stejně tak ubytovaní ve stanovém městečku, vše doplněno o toalety a sprchy. Součástí centra závodu bude nabídka bohatého občerstvení a samozřejmě i správně vychlazené pivo.

 

Můžu si zakoupit nějaké předměty s logem Gladiator Race?

Ano! Máme pro Vás kolekci originálního oblečení, funkční trika, čelenky a spoustu dalšího. K zakoupení na místě nebo na našem e-shopu ZDE  >>

 

Co k závodu potřebuji?

Žádné speciální pomůcky nejsou potřeba... jen síla, vytrvalost a vůle! Doporučujeme pohodlné sportovní oblečení, které snese bahno, bláto a drsné zacházení. Nejdůležitější je vhodná obuv, která Vás podrží v bahně, doporučujeme Inov-8 Xtalon. Při výběru obuvi Vám poradí v partnerské prodejně RUN4FUN v Hradci Králové viz www.run4fun.cz.

 

Jaké je věkové omezení dětského závodu KIDS Gladiator Race RUN?

Dětského závodu se mohou účastnit děti dle data narození. Pro rok 2018 máme dvě kategorie KIDS I., ve které mohou závodit děti narozené v roce 2009-2012 a kategorii KIDS II. pro děti narozené v roce 2003-2008.

 

Mohou děti startovat v hlavním závodě GR RUN?

Ano, od 11 do 18 let se souhlasem rodičů. Formulář ke stažení ZDE  >>
Děti ve věku 11 - 15 let mohou startovat POUZE v doprovodu a přítomnosti dospělé osoby a s písemným souhlasem rodičů. Přihlaste dítě i dospělou osobu samostatně ve stejný den a napište nám obratem, že patříte k sobě. My Vás zařadíme na start hned za sebe, aby dospělá osoba mohla dohlížet na dítě.

 

Musím mít sjednané úrazové pojištění?

Ano. Na závody Gladiator Race Vám ČSOB Pojišťovna nabízí možnost jednodenního úrazového pojištění, dospělí za 41,- Kč a děti za 5,- Kč. Pojištění si objednejte v přihlašovacím formuláři ke konkrétnímu závodu.

POZOR: Možnost objednání pojištění končí vždy poslední neděli (do 20:00 hod) před závodem a sjednání pojištění na místě již není možné.  Informační leták k úrazovému pojištění najdete  ZDE >>, pojistné podmínky k úrazovému pojištění najdete  ZDE >>.

 

Jaká je kapacita závodu?

Kapacita závodu je dána výběrem lokality a průchodností trati. Přesné kapacity najdete vždy v propozicích daného závodu. Takže se zaregistrujte co nejdříve!

 

Pokud se ze závažných důvodů nemohu zúčastnit závodu, jak mám situaci řešit?

Výměna závodníků  – přepis startovného v rámci jedné kategorie -  ONLINE REGISTRACE. Po přihlášení do svého účtu vyberte v levém menu “Moje závody“, zde si vyberte závod, ze kterého se chcete odhlásit, klikněte na „zrušit registraci“, zde Vám bude vygenerován kód. Tento kód je Vám automaticky odeslán na Váš e-mail, kód předejte svému náhradníkovi.


POZOR: Kód lze použít pouze pro stejný závod, ve stejný den a stejnou kategorii (jednotlivec pouze v jednotlivcích - muž může předat ženě a obráceně, mix pouze v mixech, tým pouze v týmech), ze kterého jste se odhlásili. Vygenerovaný kód neplatí pro jinou kategorii, než byl původní závodník přihlášen. Po vygenerování tohoto kódu, bude původní závodník automaticky vymazán ze startovní listiny. V případě, že součástí zrušené registrace jsou volitelné položky (pojištění, oblečení apod.), kontaktujte nás nejpozději do 7 dnů od konání akce na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Nový závodník se přihlásí do závodu a použije vygenerovaný kód pro 100% slevu na startovném. V případě zájmu o další volitelné položky (např. pojištění, oblečení apod.) si je uhradí navíc dle vygenerované částky. Výměna závodníků tímto způsobem přes on-line registraci bude možná pouze do poslední neděle (do 20:00) před závodem, následně pouze na místě za administrativní poplatek 100,- Kč. Výměna závodníků na daný závod je možná z technických důvodů pouze jednou. Nový závodník bude do závodu přihlášen dle data jeho nové registrace, nikoli dle data původní registrace již zrušeného závodníka.


POZOR: V případě výměny běžců zaniká možnost převodu pojistného. Náhradník tedy nebude úrazově pojištěn! Pokud má náhradník o pojištění zájem, musí si jej objednat do poslední neděle (do 20:00) před závodem. Na místě již nebude možné pojištění sjednat.

Novinky

  • 21
    led
    NEWSLETTER k závodu GR8 TRAILS PEVNOSJ JOSEFOV najdeš na https://gladiatorrace.cz/newsletter.html
  • 15
    led
    GR8 TRAILS - PEVNOST JOSEFOV 23.1.2021 Registrace do 20.1.2021 >> https://gladiatorrace.cz/gr8-trails.htmlZávod bude připraven v souladu s aktuálním stavem.Dodržujeme doporučení Vlády ČR…
Více novinek >>