holice 03

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY


Co je GLADIATOR RACE?

Běžecký překážkový závod na vzdálenost 3 až 10 km v extrémním terénu (bahno, voda, prudké výběhy, hustý les) doplněný o spoustu přírodních a umělých překážek (cca 15 až 40+ překážek, např. brodění se bahnem, skok do vody, šplh, bariéry, ohnivé překážky, lanové překážky aj.)

 

Co nového nás čeká v roce 2020?

Těšte se na nové atraktivní překážky. Sledujte jak web, tak FB stránku Gladiator Race, protože připravujeme spoustu novinek.

 

Chystáte něco pro účastníky všech závodů?

Ano, každý gladiátor, který zvládne všechny závody v jednom roce se může těšit na titul GLADIATOR TRIUMPHALIS, originální dárek a mnoha dalších exkluzivních výhod u našich partnerů. Podrobnosti připravujeme.

 

Pro koho je závod určený?

Pro každého, kdo si chce sáhnout na dno, chce si najít svoji hranici a poznat sám sebe. Bok po boku budou na startu stát špičkový sportovci, profesionální i dobrovolní hasiči, vojáci, široká veřejnost, muži i ženy. Závod běhá mistryně světa v překážkových bězích Zuzana Kocumová, ale zvládne ho dokončit i absolutní začátečník v tomto sportu.

 

Kdo závod připravuje?

Jsme tým zkušených sportovců a organizátorů. Překážkové běhy organizujeme již od roku 2014. Máme zkušenosti s velkými a skvěle organizovanými akcemi (např. Hradecký půlmaraton). Sami se účastníme nejnáročnějších závodů na světě - Adventure race. Kvalitu a náročnost závodu garantuje reprezentant ČR, několikanásobný účastník Mistrovství světa a Mistrovství Evropy v Adventure race Roman Šinkovský.

 

Jak bude náročná trasa? Zvládnu to?

Délka trasy bude cca 3 -12 km (dle vybraného závodu) a povede různorodým a krásným terénem. GLADIATOR RACE lze absolvovat jako závod na rychlost, ale každý běží a překonává překážky ve vlastním tempu.  Proto je určen pro každého! Každý má v sobě gladiátora, tak ho najdi i TY! Tento závod byl samotnými účastníky vyhodnocen jako nejnáročnější a nejdrsnější závod v ČR v roce 2014 a závod s jedinečnou atmosférou v roce 2015.

 

Mohou si závodníci navzájem pomáhat?

Většinou ano. Při překonávání jednotlivých překážek si lze pomoci (pokud není určeno jinak).

 

Jaké nás čekají překážky?

Určitě se můžete těšit na plazení bahnem, nošení břemene, šplh na laně, skok přes oheň, přelézání bariér a mnohé další.

 

Jsou zohledněny věkové kategorie?

Samozřejmě ano. U každého závodu v propozicích najdete věkové kategorie, ve kterých se závodí. V kategorii dvojic se jedná o mixy, takže spojení muže a ženy. Vřele doporučujeme tuto kategorii (nejen) manželským párům. Jistě to Váš vztah zocelí. :-)

 

Mohu se zúčastnit závodu jako dobrovolník?

Určitě!!! A budeme rádi! A jako odměnu Vám nabídneme účast v závodě a stravování ZDARMA. Pokud máte zájem, pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo vyplňte dotazník v sekci Dobrovolníci   >>

 

Můžu si zakoupit nějaké předměty s logem Gladiator Race?

Ano! Máme pro Vás kolekci originálního oblečení, funkční trika, čelenky a spoustu dalšího. K zakoupení na místě na našich akcích.

 

Co k závodu potřebuji?

Žádné speciální pomůcky nejsou potřeba... jen síla, vytrvalost a vůle! Doporučujeme pohodlné sportovní oblečení, které snese bahno, bláto a drsné zacházení. Nejdůležitější je vhodná obuv, která Vás podrží v bahně, doporučujeme Inov-8 Xtalon. Při výběru obuvi Vám poradí v partnerské prodejně RUN4FUN v Hradci Králové viz www.run4fun.cz.

 

Musím mít sjednané úrazové pojištění?

Ano. Na závody Gladiator Race Vám ČSOB Pojišťovna nabízí možnost jednodenního úrazového pojištění, dospělí za 41,- Kč a děti za 5,- Kč. Pojištění si objednejte v přihlašovacím formuláři ke konkrétnímu závodu.

POZOR: Možnost objednání pojištění končí vždy poslední neděli (do 20:00 hod) před závodem a sjednání pojištění na místě již není možné.  Informační leták k úrazovému pojištění najdete  ZDE >>, pojistné podmínky k úrazovému pojištění najdete  ZDE >>.

 

Jaká je kapacita závodu?

Kapacita závodu je dána výběrem lokality a průchodností trati. V roce 2016 byla většina závodu vyprodána. Takže se zaregistrujte co nejdříve!

 

Mohou se závodu účastnit i týmy?

Ano! Nově samostatná kategorie - čtyřčlenné týmy (mohou být i smíšené). Tým startuje najednou, absolvuje celý závod pohromadě a musí doběhnout společně, jinak nebude jeho čas započítán. Nutná registrace online do kategorie T  - Týmy (čtyřčlenné). Pokud jste registrovaní v jakékoli jiné kategorii (např. MIX, Jednotlivec) nelze započítat výsledný čas v kategorii Týmy. Platí pouze pro nedělní závody v Milovicích, Holicích a Praze.


Pokud se ze závažných důvodů nemohu zúčastnit závodu, jak mám situaci řešit?

Výměna závodníků  – přepis startovného v rámci jedné kategorie -  ONLINE REGISTRACE. Po přihlášení do svého účtu vyberte v levém menu “Moje závody“, zde si vyberte závod, ze kterého se chcete odhlásit, klikněte na „zrušit registraci“, zde Vám bude vygenerován kód. Tento kód je Vám automaticky odeslán na Váš e-mail, kód předejte svému náhradníkovi.


POZOR: Kód lze použít pouze pro stejný závod, ve stejný den a stejnou kategorii (jednotlivec pouze v jednotlivcích - muž může předat ženě a obráceně, mix pouze v mixech, tým pouze v týmech), ze kterého jste se odhlásili. Vygenerovaný kód neplatí pro jinou kategorii, než byl původní závodník přihlášen. Po vygenerování tohoto kódu, bude původní závodník automaticky vymazán ze startovní listiny. V případě, že součástí zrušené registrace jsou volitelné položky (pojištění, oblečení apod.), kontaktujte nás nejpozději do 7 dnů od konání akce na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Nový závodník se přihlásí do závodu a použije vygenerovaný kód pro 100% slevu na startovném. V případě zájmu o další volitelné položky (např. pojištění, oblečení apod.) si je uhradí navíc dle vygenerované částky. Výměna závodníků tímto způsobem přes on-line registraci bude možná pouze do poslední neděle (do 20:00) před závodem, následně pouze na místě za administrativní poplatek 100,- Kč. Výměna závodníků na daný závod je možná z technických důvodů pouze jednou. Nový závodník bude do závodu přihlášen dle data jeho nové registrace, nikoli dle data původní registrace již zrušeného závodníka.


POZOR: V případě výměny běžců zaniká možnost převodu pojistného. Náhradník tedy nebude úrazově pojištěn! Pokud má náhradník o pojištění zájem, musí si jej objednat do poslední neděle (do 20:00) před závodem. Na místě již nebude možné pojištění sjednat.