header trail 2021 virtual 02

GR8 TRAILS VIRTUAL 2022

GR8 TRAILS FOR GREAT PEOPLE

 

 

_______________________________________________

 

 

Běhej, trénuj, závoď s námi – KDYKOLI a KDEKOLI!

 

 • Na rok 2022 jsem pro Vás připravili běžeckou výzvu, která nezná slovo limit.
 • Běžecký seriál GR8 TRAILS VIRTUAL Vám vedle reálných závodů v unikátní lokalitách přináší i jejich virtuální ekvivalent. Tři různé tratě a z každé z nich můžete získat originální medaile ve třech úrovních (GOLD 21km - SILVER 10km - BRONZE 5km).
 • Rozhodněte se sami, zda zvládnete bronzovou, stříbrnou nebo zlatou variantu každé lokality. Ti nejodvážnější z Vás mohou získat z každé lokalitě dokonce všechny tři úrovně. Výhodou je, že si vzdálenost můžete zaběhnout kdekoli a kdykoli během roku 2021. A nezapomínáme samozřejmě ani na děti, které mají také svoji virtuální výzvu ve třech distancích a také se třemi různými medailemi.
 • Odměnou Vám bude nejen motivace ke kvalitnímu tréninku ve Vašem známém prostředí, ale především originální medaile pro danou virtuální akci, kterou Vám zašleme na Vaši adresu. Pokud navíc zvládnete během roku virtuální výzvy všech tří distancí ve všech čtyřech lokalitách GR8 TRAILS VIRTUAL, tak od nás získáte navíc jako dárek unikátní držák na všech dvanáct medailí (týká se i dětských výzev).
 • Seriál běhů GR8 TRAILS zahrnuje čtyři závody (Jarní půlmaraton (Studánka-Podorlicko), Hradecký trail (Hradec Králové), Harrachov Skyarce (Krkonoše), Půlmaraton Český ráj)

 

 REGISTRACE

  TERMÍN VIRTUÁLNÍ VÝZVY GOLD 21 KM / KIDS 5 KM SILVER 10 KM / KIDS 3 KM BRONZE 5 KM / KIDS 1 KM
JARNÍ PŮLMARATON 20. 1. - 31. 12. 2022 registrace ZDE >> registrace ZDE >> registrace ZDE >>
HRADECKÝ TRAIL  20.4. - 31. 12. 2022 registrace ZDE >> registrace ZDE >> registrace ZDE >>
HARRACHOV SKYRACE 20. 5. - 31. 12. 2022 registrace ZDE >> registrace ZDE >> registrace ZDE >>
PŮLMARATON  ČESKÝ RÁJ 20. 7. - 31. 12. 2022 registrace ZDE >> registrace ZDE >> registrace ZDE >>

 

CENÍK

DOSPĚLÍ   DĚTI 
359,- Kč 179,- Kč

 

 

PROPOZICE

Místo: Kdekoliv na světě

Trasa: Běžec si sám může zvolit terén a trasu, kde si závod zaběhne. 

 

 

KATEGORIE

DOSPĚLÍ:

KATEGORIE: ŽENY / MUŽI bez omezení věku– vyber si vzdálenost na jakou si troufneš a dle Tvého výkonu obdržíte také odpovídající medaili. Troufnete si na všechny? Můžete je mít, ale musíte zvládnout všechny distance samostatně (nikoli v rámci jednoho tréninku).

TRAŤ:   GOLD 21 KM |     SILVER 10 KM       |       BRONZE 5 KM

 

DĚTI: 

KATEGORIE DĚTI DO 15 LET – vyberte si vzdálenost na jakou si troufnete a dle Tvého výkonu obdržíte také odpovídající dětskou medaili. Troufnete si na všechny? Můžete je mít, ale musíte zvládnout všechny distance samostatně (nikoli v rámci jednoho tréninku).

TRAŤ:   GOLD 5 KM      |     SILVER 3 KM       |       BRONZE 1 KM

 

_______________________________________________

 

JAK NA TO?

 1. Vyberte si virtuální výzvu a vzdálenost (GOLD-SILVER-BRONZE), které se chcete zúčastnit. Registrujte se a uhraďte zápisné ZDE >>. Pravidla registrace naleznete ZDE >>.
 2. Začněte postupně nabíhat kilometry výzvy, pro kterou jste se rozhodli. Nezapomeňte si trasu a výsledek vždy elektronicky zaznamenat (např. aplikace v mobilním telefonu nebo sportovní hodinky). Příklad  ZDE >>
 3. Záznam Vašeho běhu si stáhněte do souboru GPX typu track (trk) nebo jako fotografii či printscreen (JPG). Soubor GPX je vhodnější, protože automaticky načte Vaše údaje. Tento důkaz o Vašem běhu vložíte do Vašeho profilu v sekci Můj virtual do dané výzvy. Detailní postup najdete ZDE >>
 4. Jakmile dosáhnete hranici naběhaných kilometrů dané výzvy, přijde na Váš email potvrzení o splnění výzvy a následně na Vaši adresu uvedenou při registraci zasloužená medaile a finišerský balíček. (Pokud se rozhodnete, že během krátké doby chcete Vy nebo Vaše děti splnit více distancí, napište nám na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a my Vám vše pošleme naráz.).
 5. Medaili za splněné výzvy budou zasílány pravidelně běhěm celého roku po splnění výzvy, nejdříve ovšem dnem konání reálného závodu¨

  

_______________________________________________

       

V CENĚ ZÁPISNÉHO

                                    

kat. DOSPĚLÍ:

 • originální medaile GR8 TRAILS VIRTUAL 2022 
 • poštovné a balné v rámci ČR*
 • virtuální startovní číslo ke stažení  ZDE >>
 • účast na projektu GR8 TRAILS VIRTUAL
 • zpracování výsledků
 • památeční diplom ke stažení ve svém profilu MŮJ VIRTUAL 
 • voucher 200,- Kč na nákup kvalitního funkčního trika Gladiator Race by PITBULL v hodnotě 650,- Kč (včetně doporučeného poštovného - k zakoupení při registraci do závodu za 450,- Kč)
 • voucher 50,- Kč nákup značkových ponožek Gladiator Race by Eleven v hodnotě 149,- Kč ( k zakoupení při registraci do výzvy za 99,- Kč)
 • originální držák GR8 TRAILS VIRTUAL 2022 na všechny medaile ZDARMA  (při splnění všech dvanácti výzev, tj čtyři lokality a tři různé distance) ** 

 

kat. DĚTI:

 • originální medaile KIDS GR8 TRAILS VIRTUAL 2022 (dětská velikost pro srovnání ZDE >>)
 • poštovné a balné v rámci ČR*
 • virtuální startovní číslo ke stažení  ZDE >>
 • účast na projektu GR8 TRAILS VIRTUAL
 • zpracování výsledků
 • památeční diplom ke stažení ve svém profilu MŮJ VIRTUAL 
 • originální držák GR8 TRAILS VIRTUAL 2022 na všechny medaile ZDARMA  (při splnění všech dvanácti výzev, tj čtyři lokality a tři různé distance) ** 

 

*Poštovné mimo ČR si lze přiobjednat při registraci výzvy (v rámci Evropy: 120,- Kč / mimo Evropu: 150,- Kč)

** Vzhledem k nadstandartní velikosti a konstrukci držáku je předání podmíněno osobním vyzvednutím, popř. příplatkem za bezpečné zaslání zásilkovou službu vč. pojištění FRAGILE. Pro detaily nás kontaktujte na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

_______________________________________________

 

 

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Jaký rozdíl je mezi výzvami GLADIATOR RACE VIRTUAL a GR8 TRAILS VIRTUAL a SPORTVISIO VIRTUAL?

Pořadatel sportovních akcí Sportvisio organizuje běžeckou sérii GR8 TRAILS (reálné běžecké závody trailového charakteru) SPORTVISIO BĚHY (Valentýnský běh, Křížová desítka, Hradecký půl/maraton) a GLADIATOR RACE (série překážkových (OCR) běhů). Všechny tyto série mají i svůj virtuální ekvivalent. GR8 TRAILS VIRTUAL, SPORTVISIO VIRTUAL i GLADIATOR RACE VIRTUAL jsou výzvami na konkrétní lokalitu s předepsaným množstvím kilometrů, které se v jednotlivách lokalitách liší dle náročnosti dané akce.

Proč mají děti ve všech virtuálních lokalitách stejnou hodnotu kilometrů?

Protože dětské reálné závody jsou ve všech lokalitách definovány přibližně stejnou vzdáleností.

Jaký je rozdíl mezi dětskou a dospělou medailí?

Obě medaile jsou designově stejné, liší se pouze ve velikosti. Ilustrační foto ZDE >>

Jak mám zaznamenat svůj výsledek?

Na jakékoli měřící zařízení typu mobilní aplikace, sportovní hodinky, z nichž je výstup: vzdálenost, čas, datum. 

Pokud dítě nemá sportovní hodinky, jak zaznamenáme virtuální trénink nebo závod?

Jednoduše lze použít mobilní aplikaci na smartphonu. V případě že nemáte, můžete zaznamenat manuálně. Základ všech virtuálních výzev je fairplay a důvěra.

V jakém tvaru musím vložit svůj trénink do své výzvy?

Ideální a nejjednodušší je GPX soubor. V takovém případě se načtou automaticky všechny údaje z Vašeho tréninku.

Kam musím zaznamenaný výsledek vložit?

Záznam GPX Vašeho tréninku nebo fotografii či printscreen (JPG) zaznamenaného výsledku uložte do Vašeho profilu v sekci Můj virtual do dané výzvy. Detailní postup najdete ZDE >>

Co to je GPX a k čemu je to dobré?

Jedná se o otevřený standard ukládání dat (v našem případě proběhlé body trasy) určených pro GPS přístroje (např. sportovní hodinky, mobilní telefony apod.). Vložením souboru GPX Vašeho tréninku do konkrétní výzvy v sekci Můj virtual se Vám automaticky načtou základní data (např. délka trasy, čas, tempo apod.).

Jak funguje načítání jednotlivých kilometrů v dané výzvě?

S každým vloženým GPX tréninkem nebo JPG dokumentem do konkrétní výzvy se kilometry sčítají. Pokud nevložíte GPX, ale vyberete si manuální zadání tréninku a JPG dokument, tak my Vám takto uložený trénink validujeme. Po naší validaci se Vám kilometry automaticky přičtou.

Jakou vzdálenost musím zvládnout, abych získal jednotlivé medaile?

Délky jednotlivých výzev v daných lokalitách jsou přehledně zpracovány v tabulce výše. 

Je určena minimální délka jednoho tréninku?

Není, délku a tempo si určujete sami. Maximální délka Vašeho jednotlivého tréninku není omezena.

Mohu splnit celou výzvu v rámci jednoho tréninku?

Ano.

Jakým tempem musím výzvu zvládnout?

Na rychlosti nezáleží, je volbou každého účastníka, jak rychle trasu proběhne.

Mohu trasu absolvovat chůzí?

Ano. Trasu lze absolvovat jakkoli vlastní silou, ovšem bez pomoci jakýchkoli jiných pomůcek (lyže, in-line brusle, kolo apod.).

Chtěl/a bych získat všechny tři medaile z jedné lokality výzvy GR8 TRAILS VIRTUAL, jak na to?

Registrujte se do všech tří (Gold-Silver-Bronze) výzev dané lokality série GR8 TRAILS VIRTUAL, naběhněte postupně potřebné množství kilometrů a my Vám zašleme celou sadu tří medailí z dané lokality. U dané lokality začínáte s další medailí od nuly, přičemž můžete přičítat jakoukoli vzdálenost až do výše předepsané výzvy.

Chtěl bych získat držák na medaile za virtuální výzvu GLADIATOR RACE VIRTUAL A GR8 TRAILS VIRTUAL?

GLADIATOR RACE VIRTUAL - Držák na medaile získáte ZDARMA pokud splníte všechny výzvy deseti lokalit GLADIATOR RACE VIRTUAL., tj. deset různých medailí.

GR8 TRAILS VIRTUAL - Držák na medaile získáte ZDARMA pokud splníte všechny distance čtyř lokalit GR8 TRAILS VIRTUAL, tj. dvanáct různých medailí.

Kdy se mohu přihlásit do jednotlivých výzev GR8 TRAILS VIRTUAL?

Každá lokalita má svůj startovní den, od kterého se lze registrovat a plnit výzvy. Tyto startovní dny naleznete přehledně v tabulce výše. Všechny virtuální výzvy pro rok 2022 končí 31. 12. 2022. 

Kde mohu splnit trasy GR8 TRAILS VIRTUAL?

Kdekoli na světě. Všechny výzvy GR8 TRAILS VIRTUAL nejsou vázány na konkrétní místo.  

Mohu výzvu splnit i při běhu na běžeckém páse?

Ano, ale výkon je nutný zaznamenat úplně stejně jako venkovní trénink. Cílem výzvy GR8 TRAILS VIRTUAL  je motivace k pravidelnému pohybu a tréninku a je jedno, kde a jak na sobě člověk pracuje.

Jsou medaile z reálných závodů stejné s medailemi z virtuálních výzev?

Medaile z reálného závodu má označení FINISHER a má jinou stuhu, medaile z virtuálních výzev má stejnou podobu, ale jinou stuhu včetně označení VIRTUAL.

Jsem dítě (mladší 15 let) a chtěl/a bych získat dospělou výzvu (medaili), mohu?

Ano, ale je nutné dodržet všechna pravidla dospělé výzvy,  tj. vzdálenost a registrace.

Chtěl bych zaslat medaili mimo ČR, jak na to?

V rámci ČR je poštovné v ceně registrace. Mimo ČR si lze poštovné do celého světa přiobjednat jako volitelnou položku v registračním formuláři ZDE >>

Mohu ve stejném období splnit výzvu GR8 TRAILS VIRTUAL, GLADIATOR RACE VIRTUAL nebo SPORTVISIO VIRTUAL?

ANO, ale naběhané kilometry jednotlivých tréninků nelze započítávat do obou výzev současně.

Mohu ve stejném období plnit více lokalit GR8 TRAILS VIRTUAL?

ANO, ale naběhané kilometry jednotlivých tréninků nelze započítávat do různých lokalit. V praxi to znamená, že např. pondělní trénink si přiřadím do výzvy např. Harrachov, ale úterní trénink do výzvy Hradec Králové.

Mohu použít zpětně naběhané kilometry před registrací do výzvy?

NE, výzvu lze začít plnit až dnem registrace do dané výzvy. Nelze použít naběhané kilometry, tréninky z období před registrací do výzvy.

Od kdy si můžu zapisovat km do dané výzvy?

Dnem registrace do výzvy.

Mohu použít výsledek/naběhané kilometry z reálného závodu současně i do virtuální výzvy?

ANO. Můžete zaznamenávat jakoukoli pohybovou aktivitu.

Vyhodnocuje se nějakým způsobem pořadí účastníků jednotlivých výzev?

Výzvy GLADIATOR RACE VIRTUAL nejsou a ani nemohou být náhradou reálného závodu. Účastníci dosahují výkonů v různých podmínkách a na různých tratích. Jejich hlavním cílem je motivovat k pravidelnému pohybu a kvalitnějšímu tréninku. Možnost absolvování kdykoli a kdekoli je velkou výhodou, především v aktuální době plné nejrůznějších omezení.

 

_______________________________________________

 

STRAVA

je webová stránka a mobilní aplikace pro měření atletické aktivity přes GPS. Nejčastěji pomocí ní sportovci měří výkony při cyklistice a běhání.  

 

Segment STRAVA:

Chcete si kdykoli vyzkoušet originální trasu závodu v dané lokalitě? Připravili jsme pro Vás možnost tréninku/závodu v podobě záznamu originální trasy závodu v aplikaci STRAVA, kde si můžete srovnat svůj výsledek i s ostatními běžci.

 

LOKALITA SEGMENT STRAVA
Podorlicko/Studánka - 21 km připravujeme
Podorlicko/Studánka - 11 km ZDE >>
Podorlicko/Studánka - 6 km připravujeme
Hradec Králové - 21 km ZDE >>
Hradec Králové - 10 km ZDE >>
Hradec Králové - 5 km ZDE >>
Harrachov - 21 km připravujeme
Harrachov - 10 km připravujeme
Český ráj - 21 km ZDE >>
Český ráj - 11 km připravujeme
Český ráj - 5 km připravujeme