ambassador

Josef Žižka - ambasador Gladiator Race

Zdravím Vás, a pár slov o mě – je mi 36, mám dvě děti v péči, žiju v Č.Budějovicích, a vedu zastoupení jedné holandské firmy pro ČR a SR.

K OCR závodům jsem se dostal v lednu 2016 víceméně náhodně – v rámci změny životního stylu po rozvodu jsem se vrátil ke sportu, a dostal se k zimnímu OCR závodu v Liberci. Poté jsem si dal tři měsíce pauzu, pak zkusil ještě jeden…chytlo mě to, a do dnešního dne (21. května 2017) jsem nakonec absolvoval 32 OCR závodů. Noční Gladiatory, Winter Gladiator, Predatory Run a Winter, Double Trifectu a pár dalších Spartan Race, všechny vypsané Army Runy, Urban Challenge, Wilsonka Race, Army Cross na Slovensku, Runmageddon v Polsku, Getting Tough The Race v SRN, Epic Race na Slovensku, Wild Sau v Rakousku.

Během Army Runu v Praze jsme se dali do řeči s Pavlem Cibulkou, ředitelem Gladiator Race, který tehdy byl jedním z běžců, a společně jsme dělali angličáky na jedné z překážek. Postupem času se vyvinula z naší komunikace a osobních setkání myšlenka ambassadora Gladiator Race, přičemž Pavel mi nabídl, abych se jím stal.  Z mého pohledu byly podstatné dvě věci – závody Gladiator jsem sám absolvoval a bavily mě, a s Pavlem jsme si lidsky sedli, proto jsem nabídku přijal.Tolik tedy úvod, a teď má úvaha k samotné činnosti ambassadora.

Už z titulu vyplývá, že se jedná o funkci diplomatickou. Ambassador obvykle zprostředkovává komunikaci. Podobně i já bych chtěl svým dílem přispět ke komunikaci mezi závodníky a organizačním týmem Gladiator Race. Ze své praktické zkušenosti vím, že účastníci OCR závodů se dělí víceméně na dvě skupiny. Tou první jsou ti, kteří preferují závody coby sport, jde jim primárně o čas, a o měřitelné výsledky. Druhou skupinou jsou tzv.hobbíci“, rekreační běžci i neběžci, kterým spíše jde o zážitky, pohyb samotný, a nemají ambice stát na „bedně“. Já, jak je o mně všeobecně známo, patřím k té druhé skupině. . Za poslední rok jsem četl několik článků od trenérů, profi závodníků i dalších, v nichž bylo zmíněno, že OCR závody bez přípravy v podstatě nelze absolvovat. Myslím, že tato mýtizace je zbytečná, já sám jsem důkazem, že lze. Rád se o zážitky a zkušenosti podělím právě s lidmi z této skupiny „hobbíků“, kteří třeba nikdy na žádném OCR nebyli.

V mezích svých možností a zkušeností bych také chtěl přispět k tomu, aby série závodů Gladiator Race byla atraktivní pro obě tyto skupiny, a podařilo se sladit jejich mnohdy protichůdné požadavky s možnostmi organizátorů GR tak, aby výsledkem byly akce, které budou bavit všechny zúčastněné.

Přeji všem hodně úspěchů, a uvidíme se na dalších závodech GR.

IMG 092 IMG 093 IMG 057

Sedivy Photography FB 2080 2

  

generalni partner

 

 

hlavni partneri

 

 

inov 8 01 kopie rebel 01 corny new ALPA pozitiv kopie ceska pojistovna 01 craft logo